Vzdelávanie / Starostlivosť o ľudské telo / Zdravie

Čomu sa venujem

Sprievodkyňa na ceste k zdravému dýchaniu a vnútornej rovnováhe.

 

Ponúkam lekcie, kurzy, workshopy, prednášky, pobyty a individuálne poradenstvo v oblasti zdravého vedomého dýchania, zdravé držania tela, vnútornej rovnováhy, aromaterapie. Spolupracujem s odborníkmi v rôznych oblastiach života – psychológia, psychiatria, etikoterapia, stomatológia, pneumológia, osobnostný rozvoj, nutričné poradenstvo, tradičná čínska medicína.

 

DeepEn vám prináša hlboké a intenzívne obohatenie vo všetkých dôležitých oblastiach vášho života – fyzickej, duševnej i duchovnej.

Biografia

Volám sa Tina Penxová a som zakladateľkou DeepEn - centrum zdravého dýchania a vnútornej rovnováhy v Poprade.

 

Mala som len 7 rokov, keď som sa ocitla v nemocnici s mojim prvým astmatickým záchvatom. Dnes za to ďakujem!
Práve moje zdravotné ťažkosti ma priviedli k mojej práci a práve oni mi dávajú možnosť vcítiť sa do problémov mojich klientov. Podarilo sa mi rozdýchať astmu, dostať pod kontrolu alergické reakcie, zbaviť sa bolesti chrbtice a rozdýchať panické záchvaty.

 

Dych mi učaroval! A keď môžem zdieľať to, čo o ňom viem, cítim obrovskú vášeň, radosť zo života. Pretože dych je život!

Dýchanie je absolútnym základom každodennosti! Okrem dychu, milujem aj prácu s ľuďmi. Každý z nás je jedinečný a tak je to správne. Dáva nám to možnosť učiť sa od seba navzájom.

Motto

Postoj chvíľu a nadýchni sa života!

Obtiažnosť výučby:

  začiatočník     mierne pokročilý     pokročilý     expert  

Veková skupina:

  deti 0-6r     deti 7-14r     teen 15-18r     dospelí 18+     35+     65+  

Roky aktívne v činnosti:   20 rokov

Koľko rokov vyučujem:   10 rokov

Vhodné pre:   muži aj ženy

Prečo zdravé vedomé dýchanie

Náš dych má obrovskú moc uzdravovať i vyživovať našu myseľ i telo. Zároveň má silu znova nás spojiť s našou dušou. Je absolútnym základom nášho života, bez ktorého dokážeme prežiť len niekoľko minút.  Dar, ktorý máme k dispozícii od prvého až do posledného nádychu.

 

Náš dych je našim každodenným sprievodcom a spoločníkom, najvernejším priateľom i dokonalým zrkadlom nášho vnútorného sveta i toho ako nás ovplyvňuje svet okolo nás.

 

Je dôležité uvedomiť si jeho silu a naučiť sa ju využívať vo svoj najväčší prospech!

Vedomá práca s dychom nám umožňuje znova nastoliť pokoj a vnútornú rovnováhu v našom živote. Ak by sme sa na to pozreli trocha bližšie, zdravé vedomé dýchanie nám dokáže pomôcť vo všetkých oblastiach nášho života.

Prečo zdravé telo v centre zdravého dýchania

Náš dych má obrovskú moc uzdravovať i vyživovať naše telo. Netreba však zabúdať, že dýchanie je intenzívne ovplyvňované funkčnosťou nášho tela.

 

Nesprávne držanie tela, vnútorná nerovnováha, či nedostatočná funkčnosť niektorých orgánov – sú faktory, ktoré dokážu veľmi výrazne ovplyvniť naše dýchanie. A to je dostatočný dôvod na to, aby sme tomu v DeepEn – centre zdravého dýchania venovali pozornosť.

 

Individuálny prístup je TOP priorita DeepEn – centrum zdravého dýchania!

Ako sa zapojiť do skupinových lekcií?

1. Pozri si ponuku služieb DeepEn zameraných na zdravé telo.

2. Zvoľ si svoju prioritu – zdravé držanie tela, pružnosť tela, zdravie orgánov alebo sila.

3. Vyber si vhodnú lekciu / kurz.

4. Zarezervuj si svoje miesto. Individuálny prístup zaručený! Cvičíme v skupinách do 10 ľudí.

5. Nevieš sa rozhodnúť ako začať?  Kontaktuj ma na tel. č. 0907 512 301 a dohodni si individuálnu konzultáciu.

6. Uprednostňuješ individuálny prístup, či cvičenie so svojimi najbližšími?
Kde je vôľa, tam je cesta! Zavolaj mi na tel. č. 0907 512 301 alebo napíš na info@deepen.sk, niečo spolu vymyslíme.

Súkromné lekcie

Dni kedy som k dispozícii:

Termín podľa dohody

Popis lekcie:

Naučiť sa zdravo dýchať, či relaxovať a venovať čas sebe samému/samej je v dnešnej rýchlej dobe veľmi náročné. Chceš sa to naučiť? Ušijeme ti program na mieru prispôsobený tvojim potrebám i možnostiam. Stačí si dohodnúť stretnutie a spoločne sa pozrieme na tvoje potreby a možnosti (do poznámky prosím uveď aj náhradný možný termín stretnutia).


Vyučujem aj skupiny:

ánoDni kedy som k dispozícii:

Termín podľa dohody

Popis lekcie:

Terapia dychom je veľmi príjemný a relaxačný proces, ktorý sa vykonáva v ľahu. Počas terapie ležíš a oddychuješ. Za pomoci dychovým techník sa upokojíš a dostaneš do stavu hlbokej relaxácie, spojenej s príjemným pocitom uvoľnenia.

Do terapie sú zapájané rôzne dychové techniky, ktoré vychádzajú z osobných potrieb – terapie je ušitá na mieru. Ak je potrebné rozdýchať stres a úzkosti, využívame inú techniku ako napr. na rozdýchanie frustrácie.

Po skončení samotnej terapie dychom, prechádzame na časť reflexie – tzn. vyhodnotíme tvoj pocit, skúsenosť, či zážitok z dýchania. Klienti sa po ukončení terapie cítia ľahko, uvoľnene, sviežo a radostne a na svoje životné situácie majú nadhľad. Zbavujú sa skľučujúceho pohľadu a pocitu neschopnosti riešiť situáciu / problém.Množstevné zlavy:

počet lekcií: 10 / 230 €

Školné / členské / permanentka:

permanentka 1/4 rok / 230 € (10 lekcií)


Dni kedy som k dispozícii:

Termín podľa dohody

Popis lekcie:

…doprajte si individuálny prístup a zažite radosť z cvičenia …

Doprajte si radosť z bezpečného cvičenia, vďaka individuálnemu prístupu. Naučte sa správne a zdravo využívať hlboký vnútorný stabilizačný systém a ostatné svaly, ktoré vám pomôžu odľahčiť kĺby a zabezpečia vám celkový zdravý pohyb. Na individuálnych lekciách sa inštruktor venuje iba vám. Lekcie prispôsobí vášmu tempu, možnostiam a očakávaniam. Cvičenie je vhodné pre úplných začiatočníkov, aj pokročilých. Rôzne vekové kategórie aj tehuľky.


Vyučujem aj skupiny:

ánoDni kedy som k dispozícii:

Termín podľa dohody

Popis lekcie:

Naučiť sa zdravo dýchať, či relaxovať a venovať čas sebe samému/samej je v dnešnej rýchlej dobe veľmi náročné. Chceš sa to naučiť? Ušijeme ti program na mieru prispôsobený tvojim potrebám i možnostiam. Stačí si dohodnúť stretnutie a spoločne sa pozrieme na tvoje potreby a možnosti (do poznámky prosím uveď aj náhradný možný termín stretnutia).


Čo si potrebujete priniesť na hodinu:

Prines si so sebou úsmev a ochotu pracovať na sebe a niečo zmeniť

Čo vám dáme my:

všetky potrebné pomôcky sú v centre k dispozícii


Dni kedy som k dispozícii:

Termín podľa dohody

Popis lekcie:

ZYTO Balance je vysoko presný a dynamický wellness prístroj, ktorého softvér poskytuje zrozumiteľné správy o biologicky aktívnych biomarkerových údajoch v našom tele. Tie nám pomáhajú zorientovať sa v potrebách nášho tela a napomáhajú nám pri rozhodovaní sa o starostlivosti o naše zdravie.Skupinové lekcie

Level: začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý

Veková skupina: dospelí 18+

Vhodné pre: muži aj ženy


Veľkosť skupiny: Min: 5 Max: 12


Dni lekcií:

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
- - - 08:30 - 09:30 - - -

Popis lekcie:

Trápia ťa bolesti chrbta, šije, hlavy či chodidiel? Nemusia.

Zdravý chrbát je odrazom životného štýlu i celkového zdravia organizmu. Príď a nauč sa ako uvoľniť bolesti chrbtice a kĺbov, ale hlavne ako si zabezpečiť zdravé držanie tela a chrbát bez bolestí už navždy. Naučíš sa cviky a techniky, ktoré môžeš využívať na posilnenie a uvoľnenie tela kdekoľvek a kedykoľvek.Level: začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý

Veková skupina: teen 15-18r, dospelí 18+

Vhodné pre: muži aj ženy


Veľkosť skupiny: Min: 3 Max: 11


Dni lekcií:

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
- - - 18:30 - 20:00 - - -

Popis lekcie:

Potrebuješ spomaliť, zbaviť sa stresu, či napätia?
Rezervuj si svoje miesto a príď skúsiť  Yin jogu!

Neoľutuješ!

 

Yin joga je statické cvičenie, ktorým uvoľňujeme napätia v tele, zabezpečujeme pružnosť tela, pružnosť fascií (spojivových tkanív) a zdravie vnútorných orgánov.

 

V Yin joge sa do jednotlivých pozícii dostávame pomaly a vždy vedome. Znamená to, že pozorujeme svoje telo a jeho možnosti a vo svojej maximálnej pozícii využívame rôzne pomôcky na “podloženie sa”. Pomôcky nám pomáhajú zotrvať v pozícii dlhšie a uvoľniť tak intenzívnejšie spojivové tkanivá, t.j. fascie. Ide o jednu z najobľúbenejších lekcií v DeepEn – centre zdravého dýchania a vnútornej rovnováhy. 

 

Yin joga je vhodná aj pre úplných začiatočníkov a všetky vekové kategórie. Veľmi odporúčané pre športovcov, pre zvýšenie výkonnosti!

Cvičíme v malých skupinách, individuálny prístup zaručený!


Miesto konania: Cvičisko Poprad


Level: začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý

Veková skupina: teen 15-18r, dospelí 18+

Vhodné pre: muži aj ženy


Veľkosť skupiny: Min: 5 Max: 15


Dni lekcií:

Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Nedeľa
- - 18:45 - 19:45 - - - -

Popis lekcie:

PortDeBras!

Koncept založený na tanci pre všetkých – mužov a ženy všetkých vekových kategórii. Je to nový spôsob fyzického vyjadrenia svojej vnútornej kreativity.

 

Je to harmonizujúce cvičenie určené pre všetkých, ktorí radi objavujú nové formy pohybových cvičení, obľubujú tanec a zároveň chcú efektívne a rovnomerne rozvíjať svoju telesnú a duševnú harmóniu. Cvičenie zlepšuje pohybovú koordináciu, kontrolu pohybov celého tela, pohyby paží a držanie tela.

 

Podobne ako iné programy Body and Mind, prináša PortDeBras psychickú relaxáciu. Vďaka esteticky plynulým pohybom v harmonickom súlade s motivujúcou a zároveň ukľudňujúcou hudbou, pravidelnému dýchaniu a koncentrácii na vlastné telo býva zážitok z cvičenia neopakovateľný.

 

PortDeBras® je určené pre všetky vekové a výkonnostné skupiny, bez potreby tanečných základov. Z hodiny sa tešia nielen ľudia s predchádzajúcimi tanečnými skúsenosťami, ale ešte viac klienti bez predchádzajúcich tanečných skúseností, ktorí objavili cestu, ako sa radovať z pohybu vychádzajúceho z tanca.

 

Postačí ak si prinesieš pohodlné oblečenie a chuť skúsiť niečo nové, zacvičiť si a uvoľniť sa v rytme príjemných melódií a ladných pohybov.


Kurzy / nábory / cvičenia / školenia / workshop

Miesto konania: online


Dátum konania: termín podľa dohody

Počet lekcií: 365 / Dĺžka 1 lekcie: 20 min.


Level:

začiatočník

Veková skupina:

dospelí 18+

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 1 Max: 1


Popis a špecifikácia:

Zdravie je základom šťastného života. Šťastie je základom zdravého života. Ako to vlastne je? Odpoveďou je rovnováha, vnútorná rovnováha a harmónia tela, mysle a ducha (duše).

V tomto klube sa naučíš ako vedome pracovať na svojom zdraví a jeho udržaní. Obsiahneme všetky oblasti vedomého zdravia - zdravé vedomé dýchanie, zdravé telo - vedomý pohyb, vedomá strava a dostatočný čas budeme venovať aj zdravej a pokojnej mysli. Zameriame sa na celkovú vnútornú rovnováhu, ktorá je kľúčom k šťastnému a naplnenému životu.

Kurz prebieha online, trvá 1 rok a obsahuje 365 príspevkov na tému vedomé zdravie.

Pre viac info klikni tuDátum konania: 02.12.2019 - 10.02.2020

Počet lekcií: 10 / Dĺžka 1 lekcie: 75 min.


Level:

začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý

Veková skupina:

teen 15-18r, dospelí 18+

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 5 Max: 12


Popis a špecifikácia:

Zdravé držanie tela a zdravé dýchanie sú základnou zložkou života bez bolestí a stresu.

Na kurze sa dozviete o tom ako to funguje ako sa telo a dýchanie vzájomne ovplyvňujú.

 

Naučíte sa:

- základné techniky vedomého dýchanie pre uvoľnenie bolestí a stresu

- kurz je zameraný na aktiváciu hlbokého stabilizačného systému chrbtice (CORE), správne držanie tela a odstránenie bolestí chrbtice

- naučíte sa cviky a techniky, ktoré môžete využívať na uvoľnenie na posilnenie a uvoľnenie tela kdekoľvek a kedykoľvek.

 

Vhodné pre:
– pre ľudí s bolesťami chrbtice a zlým držaním tela
– pre ľudí s dýchavičnosťou, vysokou hladinou každodenného stresu
– pre všetkých, ktorí chcú zdravo žiť
– všetky vekové kategórie
– pre mužov i ženy

Trvanie lekcie 75 min. Rezervácia miesta potrebná!Dátum konania: 03.12.2019 - 03.03.2020

Počet lekcií: 12 / Dĺžka 1 lekcie: 90 min.


Level:

začiatočník, mierne pokročilý, pokročilý

Veková skupina:

teen 15-18r, dospelí 18+

Vhodné pre:

muži aj ženy

Počet žiakov (min.-max.):

Min: 5 Max: 11


Popis a špecifikácia:

Uzatvorený kurz 12 lekcií, v ktorých sa budeme postupne zaoberať jednotlivými fasciálnymi líniami a precvičovať ich v rôznych variantoch pohybu.

Počas lekcii budeme prepájať stabilné jinové pozície s dynamickejšími pružnejšími pohybmi jangových pozícii a fasciálneho strečingu, zdravé dýchanie, hlas i automasáže.

Každá lekcia bude trvať 90 min. – bude to cesta pohybu, vnímania a uvedomovania si svojich možností a rozsahov, ale tiež cesta rešpektovania vlastných hraníc.

 

Vhodné pre:
– ľudí s bolesťami chrbtice a zlým držaním tela
– ale aj pre aktívnych športovcov
– ľudí s dýchavičnosťou, vysokou hladinou každodenného stresu
– ale aj pre tých zdravých, jednoducho pre všetkých, ktorí chcú žiť
– všetky vekové kategórie
– pre mužov i ženy

 

Trvanie lekcie 90 min. Rezervácia miesta potrebná!


Komentáre

ID: 000421